هماوردگاه

اموزش و اهمیت زبان انگلیسی برای مهاجرت

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت:

همواره یکی از مهم‌ ترین مسائلی که در زمینه مهاجرت، ذهن را درگیر خود می ‌کند، مسئله زبان کشور مقصد می باشد که علاوه بر آن، نباید مسائل مهم دیگری از قبیل: فرهنگ، آب و هوا، اقتصاد و … را نادیده گرفت.
زمانی که به یک کشور دیگه مهاجرت می ‌کنید، برای این‌ که دچار احساس تنهایی نشوید، فرهنگ مکان جدیدی را بشناسید و بتوانید شبکه‌ های کاری و اجتماعی خوبی برای خودتان ایجاد نمایید، باید وارد جامعه و جمع‌ های خارجی شوید. بنابراین یادگیری زبان دوم نقش پر رنگ خود را نشان می دهد. کشورهایی همچون استرالیا، نیوزیلند، کانادا و … به عنوان کشورهای مهاجرپذیر شناخته شده اند و این یعنی اکثریت آدم‌ ها پذیرای فرهنگ‌ ها و ملیت‌ های جدید هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

پس تنها چیزی که ممکن است مانع از ورود شما در این جمع‌ ها شود، نه فرهنگ و نه ملیت شماست و فقط و فقط زبان شما این محدودیت را رقم می زند. علت این موضوع هم طبیعتا واضح است. اگر نتوانید با بقیه افراد حرف بزنید، چطور می‌ توانید با آن ها ارتباط برقرار نمایید؟ چطور می‌ توانید خودتان توانایی ‌هایتان را به بهترین شکل در کار ارائه نمایید و چطور می‌ توانید از بودن در یک کشور جدید لذت ببرید؟دانستن زبان دوم و سطح زبان شما است که راه شما را به سمت تجربه‌ های جذاب باز می ‌کند.

نکته‌ دیگر این است ‌که خیلی ‌ها فکر می‌کنند تنها و به دلیل بودن در محیط یک کشور ، می ‌توانند زبان دوم را به خوبی یاد بگیرند. ولی این موضوع به هیچ ‌وجه عمومیت ندارد و متاسفانه حقیقت این است که هرچه سطح زبان شما پایین‌ تر باشد، کم ‌کم اعتماد به نفستان را از بودن در جمع ‌های خارجی از دست می ‌دهید و بیشتر و بیشتر منزوی می ‌شوید. پس اصلا فرصتی برای معاشرت با بقیه و یادگیری زبان پیدا نمی‌ کنید.در کل این تئوری اینگونه جواب می دهد که هرچه سطح زبان شما بهتر باشد، امکان پیشرفت شما دردر محیط نیز بیشتر است.

شرایط آموزش و یادگیری زبان دوم قبل مهاجرت:

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت و سفرهای توریستی بر کسی پوشیده نیست، از این رو بهتر است پیش از هر اقدامی و از خیلی قبل‌ تر، سعی به کسب مهارت زبان کرد. پس اگر به عنوان مثال عازم کانادا هستید، دو گزینه انگلیسی و فرانسوی پیش روی شماست که در مورد تحصیل، کار، اقامت و یا مسافرت تفاوتی ایجاد نمی‌ کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، ملزم به اخذ وقت سفارت جهت مصاحبه هستید که داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی نقش چشمگیری در جهت موافقت با ویزای شما ایفا می‌ کند و عدم مهارت در این زمینه، می ‌تواند به قیمت رد شدن درخواست ویزای شما تمام شود.

فرصت های شغلی بهتر و بیشتر با یادگیری زبان دوم:

زبان انگلیسی ممکن است زبان رسمی و یکتای جهان نباشد، اما زبان پیش فرض تعداد بیشماری از کشورها بوده و از آن برای برقراری ارتباط بین المللی استفاده می شود. از آن گذشته، اگر به آگهی های استخدامی اکثر شغل ها نگاهی بیندازید در لیست نیازمندی های احراز، دانش زبان انگلیسی در جایگاه های اول گرفته است که اهمیت آنرا نشان می دهد. اگر به دنبال یافتن کار در کشوی دیگر هستید در آن صورت دانستن زبان الزامی است.

داشتن یک مهاجرت بی دغدغه با یادگیری زبان دوم:

 

 

برای مهاجرت کردن به کشوری انگلیسی زبان، اگر زبان انگلیسی ندانید کاستی بزرگی در پرونده خود خواهید داشت. در ایالات متحده برای دریافت شهروندی باید امتحان زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذارید. موضوع مهم این است که منظور از مهاجرت فقط رفتن به آن کشور نیست.
ممکن است پیدا کردن شغل حتی با دانستن زبان باز هم مشکل باشد. اگر نتوانید انگلیسی صحبت کنید لیست شغل ها بسیار کوتاه خواهد شد. این مسأله فشار زیادی را بر شما و خانواده برای پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب خواهد گذاشت و باید به کارهایی نامناسب با درآمد کم تن دهید. در نتیجه گذران زندگی بسیار سخت تر خواهد شد. تصور کنید بخواهید آدرس سوپرمارکت، ایستگاه اتوبوس یا بیمارستان را بپرسید اما زبان بلد نیستید…

اهمیت یادگیری زبان دوم در امر اقتصاد:

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در امر اقتصاد مقوله‌ ای بدیهی‌ است. اقتصاد امروز به طور فزاینده در حال جهانی شدن است، و این بدان معنی است که بسیاری از ما در سراسر فرهنگ‌ ها در تعامل با شیوه‌ ای هستیم که قبلا با ان هیچ آشناییتی نداشته ‌ایم. در چنین اقتصادی، اهمیت یادگیری زبان دوم به خودی خود آشکار می شود. یادگیری زبان دوم به شما کمک می ‌کند تا با سراسر فرهنگ‌ ها ارتباط برقرار‌کنید و تجارت را در سرزمین‌ هایی انجام‌ دهید که هرگز به آن ها به عنوان بازار قابل قبول نگاه نکرده ‌اید. در این ‌میان زبان انگلیسی با توجه به زبان مشترک میان تمامی کشور‌ها، نقش پررنگ‌تری دارد. توجه‌ داشته‌باشید که هرگز یک مترجم در تجارت شما نمی ‌تواند مثل خود شما ارتباطات بین المللی شما را مدیریت کند به همین دلیل است که در وبسایت من و زبان، انگلیسی برای تجارت را برای شما فراهم آورده‌ ایم تا به موفقیت هر چه تمام ‌تر در تجارت خود دست ‌یابید.

انگلیسی زبانی برای مهاجرت:

همانطور که گفتیم اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در مهاجرت برای تمامی عزیزانی که حتی یک بار تصمیم به مهاجرت به کشور ثالثی را داشته‌ اند پوشیده ‌نیست. انگلیسی زبانی برای مهاجرت است، بی‌ شک اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، انگلیسی مهم ‌ترین پلی است که شما را به دیگر کشور‌های موجود در سراسر دنیا سوق می ‌دهد. با توجه به این که کشورهای مهاجرپذیر سراسر دنیا مانند کانادا و کشورهای حوزه اسکاندیناوی غالبا به زبان انگلیسی صحبت می‌ کنند، شما می‌توانید شانس خود را برای مهاجرت را، با یادگیری این زبان به حداکثر افزایش ‌دهید. اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی دارید، شرط اصلی تمامی دانشگاه‌ های انگلیسی زبان، اخذ نمرات قابل قبول در آزمون ‌های بین ‌المللی از قبیل آیلتس و تافل می‌ باشد. زبان انگلیسی نه تنها در ویزای تحصیلی تاثیری به سزا دارد بلکه اگر قصد مهاجرت کاری را داشته باشید می ‌توانید با نمرات قابل قبول خود، کارفرمایان در دیگر کشور ها را به جذب خودتان در شرکت ‌های شان، معطوف‌ کنید. وبسایت من و زبان با متخصصان خود در زمینه آموزش زبان های خارجی، به شما زبان دوم را می‌ آموزد و بهترین گزینه ‌ها برای مهاجرت را برای شما به ارمغان می‌ آورد.

اهمیت یادگیری زبان دوم و فرهنگی جدید:

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی می ‌تواند در نقش آن در تعلیم فرهنگی جدید پدیدار شود. زبان انگلیسی و فرهنگ جدید ناشی از آن، بالقوه دو مقوله پراهمیت و تاثیرگذار در زندگی انسان‌ ها می ‌باشند. محقیقن دانشگاه هاروارد طی تحقیقی به این نتیجه علمی دست ‌یافتند که افرادی که زبان جدیدی را یاد می ‌گیرند به صورت ناخودآگاه جذب فرهنگ مردمی می ‌شوند که با آن زبان صحبت می ‌کنند و این امری بسیار بدیهی ‌است با توجه به این‌که زبان انگلیسی زبان کشورهای در حال توسعه و غالبا توسعه یافته ‌است. شما می‌ توانید با یادگیری این زبان، فرهنگ غنی این اقوام را یاد‌گرفته و راه‌های موفقیت آن ها و توسعه ‌یافتگی ‌شان را بیش از پیش بیابید. با تقویت زبان انگلیسی خود می ‌توانید دوستانی از اقوام مختلف پیدا کنید و به گپ و گفتگو با آن ها بپردازید.

اهمیت یادگیری زبان دوم در آزمون‌های ورودی:

اهمیت آموزش زبان انگلیسی در کشور ایران برای داوطلبین کنکورهای مختلف روشن و بدیهی ‌است. موفقیت در آزمون‌ های ورودی تا حد زیادی وابسته به دانش زبان انگلیسی دانشجویان و دانش‌آموزان دارد. توجه به ضعف زبان آموزان در این موضوع درسی، با تقویت هر جه بیشتر خودتان در این درس می ‌توانید با ایجاد یک مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا به رتبه ‌ای قابل قبول دست ‌یابید. موسسه پردیس فناوری کیش با  توجه به برخورداری از متدی منحصر به فرد، مسیر دستیابی شما به قبولی در آزمون های مختلف زبان در هر کشوری را برای شما هموار می ‌سازد به طریقی که سوالات آزمون را فقط با گذراندن مدت زمان کوتاهی پاسخ خواهید‌ داد.

 

کلام آخر:

اگرقصد مهاجرت دارید می توانید در شرکت در کلاس های  موسسه  پردیس فناوری کیش به راحتی به تمام زبان انگلیسی مسلط شوید.

ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir 
آپارات     kishtech