هماوردگاه

نحوه برخورد با همکار بد رفتار

نحوه برخورد با همکار بد رفتار

باید قبول کنیم که پیدا کردن کار دلخواه بسیار سخت شده است اما سختی کار زمانی شروع می شود که برخی از همکاران جدیدتان از ورود شما ناراضی بوده شروع به آزار و اذیت می کنند؟

نکاتی برای رفتار با همکار

دانستن چگونگی رفتار با همکار بد و روی مخ در موفقیت شما در محل کارمی تواند تاثیر زیادی داشته باشد.زمانی که یک همکار نسبت به شما بدرفتار است، ممکن است دانستن اینکه چگونه به این رفتار پاسخ دهید مشکل باشد. بعضی افراد ممکن است به امید اینکه این رفتار خشن روزی متوقف شود، آن را تحمل کنند. بعضی افراد نیز متقابلا با طرف مقابل دعوا می کنند. اما واقعا زمانی که یک همکار رفتار نامناسبی داشته باشد چگونه می توانید این وضعیت را تغییر دهید؟ یا اگر این رفتار ادامه پیدا کند یا بدتر شود از کجا باید دانست که کار درست کدام است؟

رفتار با همکار

هنر برخورد با همکاران

روش های حل مشکل

در برخی موارد امکان تغییر شغل و یا محل کار نیز وجود ندارد و در نگاه اول ظاهراً تحمل کردن فرد یادشده بهترین راه حل خواهد بود. با این تفاسیر روش هایی وجود دارند که برخورد با طرف مقابل را ساده تر و نهایتاً محل کار را برای شما دلپذیر تر خواهند کرد. در ادامه نگاهی به این روش ها خواهیم داشت.

  
شناخت بیشتری از طرف مقابل پیدا کنید
به عنوان یک انسان، طبیعی است که شما گرایش بیشتری به افرادی که شبیه شما هستند داشته باشید. این مسئله ای ثابت شده است و نهایتاً در صورتی که همکار شما تفاوت های زیادی با شما دارد همین حقیقت عامل بازدارنده در ایجاد رابطه بهتر با وی خواهد بود و این هیچ ربطی به رفتار او یا شما ندارد.
بنابراین خود را مجبور کنید تا از ناحیه امن و بی تفاوتی بیرون بیاید و شخص مورد نفرت! را از نقطه نظر شخصی بیش از پیش بشناسید. هرچه بیشتر وی را بشناسید مطمئناً شباهت های بیشتری میان خود و او پیدا خواهید کرد و نهایتاً این امر می تواند به تغییر ذهن شما نسبت به او کمک بینجامد.
رفتارهای طرف مقابل را به خود نگیرید
ممکن است در ذهن شما جملاتی مانند “فلانی از من متنفر است!” و یا “او همیشه به دنبال انتقاد و خرده گرفتن از من است” در خصوص طرف مقابل به وجود آمده باشند. در واقع در این موارد تاریخچه روابط بر حال فعلی شما غالب شده و نهایتاً از تفکر منطقی شما جلوگیری به عمل می آورد. سعی کنید این طرز تفکر را با جملاتی مانند “آنچه دیگران انجام می دهند به خاطر حضور من نیست!” جایگزین کنید. این طرز تفکر غلط ممکن است در نتیجه نبود اعتمادبه نفس و یا مشکلات دوران کودکی نیز ایجاد شده باشد.
دوری و دوستی
یکی از چالش های موجود در خصوص افراد دوست نداشتنی! (نمی گوییم نفرت انگیز) مشاهده آن ها در قالب رفتارهای ناخوشایند است. به همین دلیل فراگیری روش های حفظ فاصله خود با این افراد و رفتارهایشان امری ضروری به نظر می رسد. با توجه به اینکه در گام های پیشین از شما خواستیم تا حد ممکن به طرف مقابل به منظور شناخت شخصیت وی نزدیک شوید، این مرحله را در صورت عدم موفقیت روش قبلی امتحان کنید.
هنر برخورد با همکاران

واکنش های دوستانه نشان دهید

استفاده از جملات و رفتارهای جادویی!
ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد اما استفاده از جملاتی مانند “صبح شما به خیر” یا “روز خوشی داشته باشید” هنگامی که با طرف مقابل روبرو می شوید و یا دعوت کردن از او برای صرف چای و یا حتی واکنش های دوستانه به آنچه وی تعریف می کند می تواند رابطه شما را تغییر دهد.
مطمئناً شما نمی توانید طرف مقابل را تغییر دهید اما حداقل می توانید انرژی را که صرف برقراری ارتباط با وی می کنید به شکلی مثبت تر بروز دهید. رفته رفته این تغییرات کوچک به شما در برقراری رابطه مثبت کمک خواهند کرد.
رؤیاپردازی را کنار بگذارید
یکی از اصلی ترین فشارهایی که افراد در محل کار به خود وارد می کنند تمایل برای کنترل افراد و مواردی است که قدرت کنترل آن را ندارند. این افراد آرزو می کنند که ای کاش رئیس آن ها کمی مهربان تر بود، شرکت آن ها روندی متفاوت داشت و یا همکارشان رفتار باب میل آن ها را بروز می داد.
مدنظر داشته باشید که زندگی واقعی شما در بستر مواردی که می توانید آن ها را کنترل کنید جریان دارند. در صورتی که رئیس شما همواره با لحنی خشن و تند با شما صحبت می کند، در عوض رویابافی و خیال پردازی، از وی درخواست توضیح بیشتر به منظور دلیل این برخورد را داشته باشید. عصبانیت و نا امیدی، دیگر انتخاب های شما هستند اما سعی کنید در عوض رفتارهایی را برگزینید که به شما امکان مدیریت مؤثرتر وقایع را به سمت و سوی دلخواهتان می دهند.
به خودتان استراحت دهید
گاهی اوقات باید در جهت دوری از افرادی که با آن ها احساس راحتی نمی کنید و یا به شما امکان ارائه بهترین نمایش توانایی تان را نمی دهند یک گام عقب بنشینید. به عنوان مثال در صورتی که رفتار تندی از یکی از همکاران و یا رئیس خود شاهد هستید می توانید شما هم در مقابل، همین رفتار تند را داشته باشید اما مدنظر داشته باشید که نیازی نیست شما در هر ساعت از روز یک قهرمان باشید! می توانید خود را از ادامه مکالمه کنار بکشید و در عوض راه حلی جایگزین پیدا کنید.
هنر برخورد با همکاران
اصول رفتار با همکار
کار کردن از راه دور و یا برنامه ریزی به منظور لذت بردن از یک روز بدون استرس کاری می تواند راه حلی مناسب باشد. اگرچه این یک روز هم بالاخره تمام می شود اما اگر نیاز به عقب نشینی هست، دریغ نکنید و سعی کنید به خود استراحت دهید. این گونه فکر کنید که به ازای هر همکاری که دوست دارید با وی کار کنید، یک نفر هم وجود دارد که از وی بیزارید. با این اوصاف مدنظر داشته باشید که هرچه رابطه خود را به سمت و سوی مثبت سوق دهید در نهایت آرامش بیشتری نیز خواهید داشت.

اصولی که باید درنحوه رفتار با همکار به خاطر داشت

• بدانید علت رفتار مغرضانه برخی افراد در محیط کار این است که آنها احساس تهدید می کنند.
• از خودتان بپرسید که آیا بیش از حد حساس نشده اید یا نسبت به موضوع دچار سوء تفسیر نشده اید.
• به رفتار نامناسب بلافاصله پاسخ دهید.
• تنها خودتان را سرزنش نکنید. بسیاری از افراد قلدر در سازمان ها، افراد ماهر یا محبوب را هدف قرار می دهند.
• تا زمانی که برای حل موضوع به صورت غیررسمی و با کمک متحدان خود تلاش نکرده اید، آن را تشدید نکنید.
• بیهوده خودتان را آزار ندهید. اگر موقعیت ادامه پیدا کرد و شما امکان ترک سازمان را دارید این کار را انجام دهید.

1 دیدگاه

  1. I’m in a band generic for maxalt-mlt 10 mg Second, American air strikes against Assad’s military targets — his artillery, air power and command centers — might also help the millions of Syrians who have been driven from their homes due to incessant shelling of civilian neighborhoods. Taking away some of Assad’s air power may help limit in a modest way the humanitarian disaster unfolding in Syria and neighboring countries. 

  2. I’d like to send this parcel to cetirizine syrop ulotka In Western Union’s case, Unit 9, Richview Office Park houses11 of its 12 Irish subsidiaries. The company made 92 percent ofits pretax income outside the United States last year, althougha fifth of its staff work in the country.

  3. I’d like to take the job azithromycin sandoz package insert Prince Charles was far away, visiting the Royal Welsh Show, when a card was thrust into his hand by 49-year-old Amanda Winney. Inside was a £۱۰ note that she hoped the Duchess of Cambridge would use to buy a cuddly toy for the child.

  4. Best Site good looking betnovate c merhem The entire legitimacy of the American Revolution rested on natural law; the entire legitimacy of contemporary American foreign policy is the same. Without the American founders’ conception of natural law, our revolution would be nothing more than part of a laundry list of petty rebellions and insurgencies that changed one government for another. Without the same concept of natural law, our foreign policy would be nothing more than part of the cynical realism that dominates all other great powers.

  5. Do you have any exams coming up? dulcolax peluru untuk bayi Kurt Cobain’s mother is putting the 1.5-story bungalow where the Nirvana frontman grew up in Aberdeen, Washington, up for sale this week, the same month as the 20th anniversary of Nirvana’s final stud…

  6. I’ve only just arrived clindamycin hcl 300 mg for sinus infection Unfortunately, this update means we have to remove previous comments from all the old articles on the site. We’re not happy about this, but we know that this one trade off had to be made in order to provide you with a more robust forum to share your thoughts, opinions and ideas.

  7. Could you ask her to call me? dawkowanie cipronex 250 Google’s addition of “Sunday Ticket” would mark its biggest foray so far into the realm of quality programming and subscription-video services. It could also accelerate “cord cutting,” or viewers switching to online-viewing sources from traditional cable channels, analysts said.

  8. The line’s engaged claritin d commercial with beagle puppy Hear that howling at the moon? That might just be the mating call of newly-single “True Blood” werewolf Joe Mangeniello. The beefcake split with actress Audra Marie, his fiancée of less than a year. Mangeniello, who played lupine Alcide on the HBO vampire series, got engaged to Marie in October 2010 during an Italian vacation. “I always dreamed of finding someone who is beautiful and sweet, equal parts. And I did,” he told E! News not long after their engagement.

پاسخی بنویسید