هماوردگاه

چرا باید زبان اسپانیایی (اسپانیولی)را بیاموزیم؟

زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی از خانواده ی زبان رومی و یکی از پر گویش ور ترین زبان های جهان است.

زبان اسپانیایی دومین زبان پر تکلم دنیاست.زبان اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸میلیون نفر و مجموعا۴۱۷ سخنور بوده است.درحال حاضر این ارقام به۴۰۰ ،۵۰۰ نفر افزایش یافته است‌. در ایالات متحده حدود ۱۶ درصد جمعیت به زبان اسپانیایی تکلم می کنند، زبان اسپانیایی زبان دوم در ایالات متحده آمریکا است.

درواقع می توان گفت کشورهای اسپانیایی زبان کشورهایی هستند که در آن ها زبان اسپانیایی زبان رسمی اول کشور،، یا زبان ملی و یا پرکاربردترین زبان بین مردمان آن کشور است. در فارسی معمولا به این کشورها کشورهای لاتین گفته می شود.

 

جایگاه زبان اسپانیایی در جهان:

۱_دومین زبان پرگویش در جهان بعد از زبان چینی

۲_جز‌‌ء ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد

۳_تکلم بیش از ۱۰ درصد جمعیت دنیا تا سال ۲۰۵۰ به این زبان پیش بینی شده

۴_ زبان اسپانیایی دارای بیشترین تعداد متقاضی برای تحصیل بعد از زبان انگلیسی

۵_سومین زبان در دنیای اینترنت

۶_فرهنگ سخن گفتن به این زبان  ترکیبی از سنت و مدرنیته

موقعیت های شغلی زبان اسپانیایی در ایران:

در کشور ایران وجود تعداد کمی از متخصصان در زمینه زبان اسپانیایی ، نسبت به متخصصین زبان های دیگر ،  همچون زبان فرانسه و انگلیسی ، به چشم می خورد. کشور ایران با توجه به روابط گسترده خود با کشورهای اسپانیایی ، نیازمند سه گروه از افراد متخصص در این زمینه است:

۱_مترجمین زبان اسپانیایی در ایران:

مترجمین زبان اسپانیایی به راحتی می توانند در ارگان های دولتی که با کشورهای اسپانیایی در ارتباط هستند  مشغول به کار شوند. ارگان هایی همچون وزارت نفت، وزارت امورخارجه، بانک های مختلف و ادارات و شرکت های خصوصی فعال در زمینه صادرات و واردات ؛ با توجه به ارتباطاتشان در عرصه ها و موضوعات مختلف، نیازمند مترجمان و متخصصان در زمینه اسپانیایی  هستند.

مترجمین زبان اسپانیایی می توانند با ترجمه کتاب ها و مقاله های اسپانیایی شغلی موجه با درآمد مناسب و نسبتا بالایی برخوردارباشند.

شما با انتخاب این شغل می توانید در کنار کسب درآمد ، از اطلاعات عمومی بالایی نیز برخوردار شوید و حتی با علم ، فرهنگ و ادبیات کشورهای اسپانیایی آشنا شوید.

۲_مدرسین زبان اسپانیایی:

کسانی که زبان اسپانیایی را فرا می گیریند ، هم می توانند مترجمانی خوش صحبت شوند و هم می توانند پس از یادگیری و دریافت تخصص زبان اسپانیایی ، به تدریس این زبان به دیگران بپردازند.

این کار با توجه به کمبود افراد متخصص در زبان اسپانیایی به عنوان مدرس در کشور ایران ، بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان در این رشته فراهم می کند.

 

 

۳_راهنمای گردشگری:

فرض کنید یک گردشگر اسپانیایی پا به ایران گذاشته است و کسی نباشد تا از گنجینه گران بهای تاریخ و آثار باستانی و فرهنگ ایران برای آن گردشگر بگوید. البته درست است که مکان های تاریخی و آثار باستانی ، خود به تنهایی از زیبایی بصری خود برخوردارند اما آیا این دیدن به تنهایی کافی است؟

در اینجا به یک راهنمای گردشگری احتیاج است که بتواند برای گردشگر از پیشینه ، کاربری و جزییات هر یک از آثار برای گردشگری بگوید. پس با این حساب می توان گفت یکی از شغل های متناسب برای فارغ التحصیلان زبان اسپانیایی ، راهنمای گردشگری است.

در آخر:

یادگیری زبان اسپانیایی می تواند در زمینه های مختلفی چون روابط اجتماعی ، بین المللی ، بازاریابی ، پیدا کردن شغل با درآمد کافی موثر باشد. چیزی که این مسئله را مهم تر می کند وجود ۲۰کشور با زبان اسپانیایی در دنیاست. مسلما برای ارتباط بهتر با این کشور ها باید اهمیت ببشتری به یادگیری این زبان داده شود. شما می توانید با یادگیری زبان اسپانیایی وارد حوزه شغلی جدید و هیجان انگیزی شده و با کلاس های آموزشی زبان اسپانیایی پردیس فناوری کیش یکی از بهترین افراد متخصص در حوزه زبان اسپانیایی شوید.

ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir  
آپارات     kishtech