هماوردگاه

ترانسفرکردن بازیکنان فوتبال و مدیر برنامه آن

تعریف ترانسفر بازیکن فوتبال:

به طور کلی می توان گفت ترنسفر بازیکنان فوتبال یک معامله تجاری محسوب می گردد که یک بازیکن از باشگاه مبدا به باشگاه مقصدمنتقل می شود یا ممکن است بازیکن به صورت آزاد با تیمی قراردادورزشی منعقد نماید اما اگر بازیکن با باشگاهی قرارداد داشته باشدوبخواهد به باشگاه دیگر منتقل شود در این صورت باید باشگاه مقصد بازیکن مبلغی را به باشگاهی که بازیکن درحال حاضر در آن بازی می کند بپردازد به وجه پرداخت شده حق ترانسفر می گویند که به عنوان (بند آزادسازی در  قرارداد) نیز ازآن یاد می شود.

نقل و انتقال بازیکن در فوتبال و معیارهای آن :

 

سطح کیفی یک بازیکن فوتبال، زمان قرارداد باقی مانده ،ارزش مالی بازیکن و سن بازیکن عواملی هستند که تعیین کننده ی هزینه ترانسفر بازیکن می باشند. انتقال یک بازیکن زمانی صورت می گیرد که هردو باشگاه شرایط و هزینه های فروش بازیکن را قبول کنند و باشگاه مقصد با بازیکن به توافق برسد.

مقدمات ترانسفر بازیکن:

اینکه دو باشگاه در خصوص‌مبالغ و هزینه های جابجایی بازیکن فوتبال به توافق برسند یکی از ابتدایی ترین مسائلی است که باید در روند ترانسفر اتفاق بیافتد سپس باشگاه خریدار باید پیش نویسی از قرارداد جدید را به بازیکن موردنظر خود ارائه دهد که شامل مدت قرارداد حقوق و پاداش های در نظر گرفته شده برای بازیکن است.

مدیر برنامه کیست و چه وظایفی دارد؟

مدیر برنامه شخصی است که نماینده قانونی بازیکن درخصوص بررسی پیشنهادهای نقل وانتقال است وی وظیفه دارد در جهت حفظ منافع بازیکن مذاکره نماید، مدیر برنامه در اصل نماینده قانونی بازیکن است.

وظیفه ی یک مدیربرنامه ی حرفه ای این است که تمامی جوانب پیشنهادات  طرح شده برای بازیکن را بسنجد واز بین آن ها بهترین پیشنهاد نقل و انتقال را برای بازیکن انتخاب کند یک مدیر برنامه باید به قوانین ورزشی علی الخصوص قوانین حوزه نقل و انتقالات بازیکن فوتبال آشنایی کامل داشته باشد و یک مذاکره کننده ی بالقوه و بالفعل باشد زیرا در صورت عدم تسلط به این موارد می تواند حقوق مالی و روند پیشرفت و رشد بازیکن لطمه های جبران ناپذیری واردنماید.

زمان نقل و انتقال بازیکن فوتبال:

در یک فصل فوتبالی دو بار امکان نقل و انتقال بازیکن وجود دارد یک بار اوایل فصل و قبل ازشروع و بار دوم در اواسط فصل است که باشگاه ها مجاز به جذب بازیکن و بازیکنان مجاز به انتقال به دیگر باشگاه ها می باشند. درهرکشورفدراسیون ملی فوتبال آن کشور تعیین کننده ی زمان بازشدن پنجره ی نقل و انتقالات فوتبال مردان و زنان لیگ آن کشور است.

ترانسفر بازیکن آزاد:

بازیکن ازاد بازیکنی است که قرارداد وی با باشگاه به اتمام رسیده یا مدت شش ماه به پایان آن باقی مانده است در این صورت وی می تواند با دیگر باشگاه ها جهت انتقال وارد مذاکره شود اگر قرارداد یک بازیکن با باشگاه به پایان رسیده باشد مبلغی به عنوان بند آزادسازی بازیکن به باشگاه سابق وی تعلق نخواهدگرفت به این قاعده قانون بوسمن گفته می شود.

درخواست ترانسفرکردن بازیکن یعنی چه؟

هنگامی که یک بازیکن به صورت رسمی از باشگاه خود درخواست سهولت بخشیدن به روند انتقال خود به باشگاه دیگری را نماید به این موضوع درخواست ترانسفر یا نقل و انتقال بازیکن گفته می شود .درخواست انتقال به نوعی یک درخواست است که نارضایتی یک بازیکن  را نسبت به باشگاه فعلی که در آن فعالیت دارد اعلام می کند.

نقش وکلای آی تی فوتبال:

 

موضوعی که در روند نقل و انتقال یک بازیکن حائز اهمیت است موضوع مدیر برنامه است ،چنانچه قصد انتخاب یک مدیر برنامه خوب را دارید  و در چگونگی انتخاب چگونگی آن دچار چالش هستید گروه مشاوران آی تی فوتبال می توانند با تنظیم قراردادهای ورزشی شما را درخصوص این موضوع یاری نمایند و چنانچه به فوتبال و موضوعات آن علاقه دارید وقصد شرکت در کلاس های فوتبالی را دارید می توانید از طریق لینک های زیر با ما درارتباط باشید.

ارتباط با ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :
کانال تلگرام itfootball_ir@ 
 اینستاگرام   itfootball.ir  
آپارات itfootball