هماوردگاه

بازاریابی نوآورانه چیست و انواع نوآوری

نوآوری در کسب و کار

 

 

نوآوری برای مدت های مدید به عنوان خون زندگی بخش کسب و کار تلقی شده است، به ویژه از جنبه رشد و فرصت های جدید بازار. متأسفانه، کشاکش های اخیر اقتصاد حفظ شتاب نوآوری را که در دهه گذشته از آن برخوردار بوده اند دشوار ساخته است. دلیل کاملاً اقتصادی است : هنگامی که مجبور به کاستن از هزینه ها، تعدیل کارکنان، بستن کارخانه ها و حفظ جایگاه بازار هستید، دشوار است که نوآور باشید. همین مطلب در مورد مصرف کنندگان نیز صدق می کند چون آنها نیز افسار مخارج را بنا به اقتصاد کشیده اند.

برخی از شرکت ها توانسته اند نوآوری و خلاقیت خود را حتی در اقتصادی در حال افول حفظ کنند. آنها این کار را از طریق نگاه به فرصت های جدیدی که با الگوهای متغیر خرج کردن مشتری می آیند انجام می دهند.

سالها پیش پیتر دراکر جمله ای را گفت که شاید هنوز خیلی از کاروکسب ها اهمیت آن را به خوبی درک نکرده باشند. دراکر معتقد بود کاروکسب ها دارای دو فعالیت اصلی هستند: نوآوری و بازاریابی. به عبارتی تمام فعالیت های دیگر یک سازمان زمانی معنا می‌یابند که آن سازمان نوآوری و بازاریابی را همواره در صدر فعالیت های خود داشته باشد. حال شرکت هایی می توانند در بازار به سوپراستار تبدیل شوند که این دو فعالیت اصلی را به یکدیگر گره بزنند بطوریکه بازاریابی آنها نوآورانه باشد و نوآوری آنها همواره با نگاه بازاریابی انجام گیرد.

 انواع نوآوری: 

۱- نوآوری در طراحی

۲-  نوآوری در نکنولوژی

۳- نوآوری در فرایندها و روندها

۴- نوآوری در بازاریابی و فروش

۵ نوآوری معکوس

۶- نوآوری مقتصدانه

۷-نوآوری اکو

۸-نوآوری مشارکتی و…

 

حتی زمانیکه شما مشغول بازاریابی بطور کلی هستید، به یاد داشته باشید که در هر لحظه یک کاربر مخاطب شماست پس با او صحبت کنید. «آنا هندلی»

کلام آخر:

پردیس فناوری کیش دوره های بازاریابی جهت مهارت شما عزیزان درنظر گرفته است جهت ثبت نام در دوره ها و ارتباط با ما به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

 

 

ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir 
آپارات     kishtech