هماوردگاه

برای مهاجرت بهتر است چه زبانی یاد بگیریم؟

برای مهاجرت بهتر است چه زبانی یاد بگیریم؟

 

این سوال مطرح می باشد که من چه زبانی را برای مطالعه شروع کنم؟
جواب این سوال یک کمی پیچیده است. یعنی شما اول از همه باید تصمیم بگیرید در کدام منطقه از این کره خاکی می خواهید زندگی کنید وچه زبانی بر آن منطقه قالب است ودروهله دوم شما باید تصمیم بگیرید ازچه روشی می خواهید مهاجرت کنید.
به عنوان مثال شما اگر مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار را دارید بهتر است زبان فرانسوی مطالعه کنید. و یا از طریق ویزای کار می خواهید وارد آلمان، اتریش و چند کشور اروپایی دیگر شوید بهتر است زبان آلمانی مطالعه کنید و حتی خیلی از کشورها زبان های به هم نزدیکی دارند مثلا زبان هلندی خیلی نزدیک به زبان آلمانی می باشد و با زبان کشورهای حوزه اسکاندیناوی.
برای ورود به کانادا در برخی از ایالت ها لازم است زبان فرانسه بدانید و البته زبان انگلیسی هم در اغلب مناطق کاربرد دارد و یا برای کار در ترکیه باید زبان ترکی بلد باشید . در یک جمله می توان گفت شما برای اینکه در هر منطقه ای کار کنید باید زبان آن منطقه را بلد باشید و به زبان ساکنان منطقه سخن بگویید و درک مطلب صحیحی داشته باشید.

مدرک زبان لازم برای پذیرش دانشگاه ها:

هنگامی که فردی می خواهد پذیرشی از این دانشگاه بین المللی اخذ کند می بایست ابتدا مقطع تحصیلی خود را مشخص نماید و پس از آن رشته تحصیلی شخص می بایست مشخص شده باشد. کشور های مختلفی را می توان برای تحصیل انتخاب کرد و می بایست کشوری را انتخاب کرد که دانش زبان شما در آن کشور کارایی داشته باشد. برای مثال اگر دانش زبان آلمانی دارید می توانید در کشور های آلمانی زبان تحصیل کنید و اگر دانش زبان انگلسیی دارید می توانید در کشور هایی تحصیل کنید که رشته مورد علاقه شما را به زبان انگلیسی ارائه دهند. این کشور ها می توانند کشور های غیر انگلیسی زبان باشند، هرچند که رشته های ارائه شده در کشور های غیر انگلیسی زبان بسیار کمتر از کشور های انگلیسی زبان می باشد. سپس شخص می بایست دانشگاه هایی که رشته مورد علاقه او را ارائه می دهند یافته و پس از آن شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر را مطالعه نمایند این عمل به راحتی امکان پذیر است زیرا در قسمت پیش نیاز های هر برنامه تحصیلی نوع مدرک زبان و نمره مورد نیاز و سایر شرایط پذیرش درج شده است.

تفاوت مدرک زبان مورد نیاز در کشور های مختلف:

مسئله مهم دیگری که در هنگام تهیه مدرک زبان حائز اهمیت است، کشور محل تحصیل می باشد. در واقع کشورهای مختلف ممکن است مدارک متفاوتی را برای تحصیل معتبر بدانند. برای مثال کشور انگلستان مدارک زبان آیلتس و تافل را قابل قبول می داند. اما می بایست مدارک زبان تهیه شده دارای کد UKVI باشد زیرا در صورتی که این شماره به روی مدارک زبان نباشد در این کشور امکان پذیرش دانشجو در دانشگاه ها وجود نخواهد داشت. این نکته یکی از نکات بسیار مهم در هنگام تهیه مدارک زبان می باشد. پس بهتر است شرایط هر کشور را نیز برای تهیه مدارک زبان پیش از اقدام به پذیرش و اخذ ویزا مطالعه نمایید تا اطلاعات کافی کسب نموده و مدرک زبان معتبری را تهیه کنید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان:

حالت دیگری نیز وجود دارد که دانشجویان می توانند بدون ارائه مدارک زبان پذیرش تحصیلی دریافت کنند. در این حالت معمولاً آزمونی توسط دانشگاه برای پذیرش برگزار می گردد و یا اینکه مصاحبه ای برای سنجش دانش زبانی متقاضی برگزار می گردد. در صورتی که دانشجو از این آزمون و مصاحبه با موفقیت گذر کند، برای دانشجو پذیرش صادر خواهد گردید. با اینکه در گرفتن پذیرش دانشجو هیچگونه مدرک زبان ارائه نداده است، اما باید گفت که دانشگاه ‌های بسیار اندکی چنین شرایطی دارند و اکثر دانشگاه ها به مدارک زبان برای پذیرش اهمیت بسیاری می دهند و مدرک زبان از لازمه های پذیرش این دانشگاه ها می باشد. نکته‌ ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است این است که دانشجو با اینکه پذیرش خود را از دانشگاه بدون مدرک زبان دریافت کرده است به این معنا نیست که به مدرک زبان برای مهاجرت خود احتیاج ندارد. زیرا دانشجو می بایست پس از گرفتن پذیرش، مدرک زبان معتبری تهیه نماید و در هنگام اخذ ویزا در مدارکی که به سفارت ارائه می دهد، مدرک زبان را نیز به افسر ویزا نشان دهد. زیرا نشان دادن این مدرک باعث می گردد که دانشجوی نشان دهد شرایط لازم برای تحصیل در خارج از کشور را فراهم نموده است و آفیسر ویزا تشخیص دهد که دانشجو یک دانشجوی واقعی است و با ویزای وی موافقت شود. هرچند که اخذ ویزا، کاری قطعی و صد در صد نیست، اما این عمل شانس ویزا را به مقدار بسیار زیادی بالا خواهد برد.

کلام آخر:

اگرقصد مهاجرت دارید می توانید در شرکت در کلاس های  موسسه  پردیس فناوری کیش به راحتی به تمام زبان های موردنیاز خود مسلط شوید.

 

ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :

سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال‌تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir 
آپارات     kishtech