هماوردگاه

چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

هر برنامه ای که برای آینده خود داشته باشید، دانش زبان آلمانی گزینه های پیش روی شما را افزایش میدهد. با یادگیری زبان آلمانی، شما مهارتهایی را کسب میکنید که میتواند کیفیت کار و حتی زندگی شخصی شما را بهبود بخشد.

-تعداد افرادی که در اتحادیه اروپا به زبان آلمانی صحبت میکنند، بیشتر از زبان های دیگر از جمله انگلیسی، اسپانیایی و یا فرانسوی است.

-زبان آلمانی جزو رایج ترین زبان ها در جهان است. همچنین یکی از زبان های مشترک در اروپای مرکزی و اروپای شرقی میباشد.

-۹۲ جایزۀ نوبل. ۲۲ جایزۀ نوبل در فیزیک، ۳۰ جایزۀ نوبل در شیمی، و ۲۵ جایزۀ نوبل در پزشکی به دانشمندانی از سه کشور آلمانی زبان اهدا شده است و همچنین بسیاری دیگر از دریافت کنندگان این جایزه در دانشگاهای آلمانی آموزش دیده اند. ۱۱ جایزۀ نوبل در حوزۀ ادبیات نیز به نویسندگان آلمانی اهدا شده و ۷ فعال آلمانی و اتریشی هم جایزۀ صلح نوبل را دریافت کرده اند.

-آلمانی ها در زمینۀ مهندسی سردمدار میباشند.

-زبان آلمانی و انگلیسی به هم شباهت دارند. بسیاری از کلمات در زبان آلمانی از لحاظ ظاهر و یا تلفظ شبیه همتایان خود در زبان انگلیسی هستند زیرا که این دو زبان، اجداد یکسانی دارند.

-برخی از مورد احترام و باارزش ترین فیلمسازان قرن ۲۱ از جمله Fritz Lang to Rainer Werner Fassbinder, Wim Wenders و نیز کارگردانان فراملی مانند Tom Tykwer و Fatih Akin از دنیای آلمانی سر برافراشته اند. فیلمسازان آلمانی و اتریشی مانند Lang, Billy Wilder و Ernst Lubitsch تاریخچۀ هالیوود را شکل داده اند.

-آلمان دومین صادر کننده بزرگ دنیاست.

-اقتصاد آلمان رتبۀ نخست اروپا و رتبۀ چهارم جهان را به خود اختصاص داده است.

-آلمان، شرکت های بین المللی بسیاری را در خود جای داده است.

-سرمایه گذاری مستقیم آلمان در آمریکا بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار است.

همه چیز راجع به زبان آلمانی:

 

زبان آلمانی  به گروه آلمانی غربی از خانوادۀ زبان های هندو اروپایی تعلق دارد.
تاریخ ثبت شده زبان آلمانی با اولین ارتباط آنها با رومی ها در سدۀ یکم قبل از میلاد شروع میشود. و به مدت چندین قرن بعد از آن، تنها یک زبان آلمانی واحد با وجود تفاوتهای اندک در لهجه وجود داشت. تنها دورۀ بعد از قرن ششم پس از میلاد را میتوان به عنوان زبان آلمانی بالا (مناطق جنوبی و مرکزی) در نظر گرفت.

زبان آلمانی ، زبانی صرفی همراه با چهار حالت برای اسم، ضمیر و صفت (فاعلی، مفعولی، مالکیت و حالت مفعولی غیر صریح)، سه جنسیت ( مذکر، مونث، خنثی) و افعال ضعیف و قوی میباشد. به طور کلی زبان آلمانی زبان مادری بیش از ۹۰ میلیون نفر بوده و از این رو در میان رایج ترین زبان های دنیا قرار میگیرد. زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی به صورت گسترده تدریس شده و همچنین به عنوان یکی از زبان های اصلی فرهنگی در دنیای غرب به حساب می آید.

به عنوان یک زبان نوشتاری زبان آلمانی بسیار یکدست بوده و تفاوت آن در آلمان، اتریش و سوئیس بیشتر از تفاوت زبان انگلیسی نوشتاری که در آمریکا و کشورهای مشترک المنافع مشاهده میشود نیست. با این وجود، زبان آلمانی را میتوان به عنوان یک زبان محاوره ای با گویش های مختلف مشاهده کرد که اکثر آنها متعلق به گویش های آلمانی مناطق جنوبی و مرکزی هستند. تفاوت اصلی بین گویش آلمانی مناطق جنوبی و مرکزی با فرودین در سیستم آوایی و مخصوصا در حروف بی صدا است. آلمانی به اصطلاح بالا که مخصوص مناطق جنوبی آلمان است، زبان رسمی نگارش است.

کلام آخر:

موسسه پردیس فناوری کیش با بهره‌مندی از مجرب‌ترین اساتید، دوره های یادگیری زبان آلمانی را به صورت خصوصی و گروهی برگزار می‌نماید.

 

ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir 
آپارات     kishtech