هماوردگاه

دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی پله برقی چیست؟

دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی پله برقی چیست؟

 

 

در صنعتی که به طور مداوم در حال تغییر است، جای تعجب نیست که قسمت های مختلف ساختمان اعم از آسانسورها و پله های برقی نیز به طور مداوم در حال تحول باشند. در این امتداد نیز، موسسه پردیس فناوری کیش در تلاش برای رعایت کُدها و استاندارهای اجرایی و فنی آسانسورها و پله های برقی است تا امنیت و آرامش مردم در زمان استفاده به تمامی حفظ شود.

به دلیل وجود حساسیت ها بالا در مورد رعایت مسائل فنی و اجرایی مربوط به آسانسورها و پل های برقی، این دوره آموزشی بر پایه اصولی ترین و به روزترین موضوعات طرح ریزی شده است. سبک آموزش و تشریح مباحث به گونه ای است که شرکت کنندگان با جزئی ترین مسائل به شکلی کاربردی آشنا می شوند تا بتوانند در عین حال که کیفیت اجرا را بالا ببرند، خطرات و مشکلات کار را نیز شناسایی کنند.

دوره آموزش مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی به طور کامل در مورد مسائل فنی و اجرایی، فنآوری های مرتبط و مسائل ایمنی آسانسورها و پله های برقی تدوین و تهیه شده است. برنامه آموزشی شامل هرگونه اطلاعات بر پایه تئوری و تجربه است که به شناخت دقیق مسائل مختلف در رابطه با این حوزه منجر می شود.

شرکت کنندگان می توانند درباره انواع آسانسورها و پله های برقی (برحسب کاربری بنا)، اجزای تشکیل دهنده و ملاحظات فنی (مکانیکی و برقی)، تکنولوژی های مورد استفاده و بسیاری از موضوعات دیگر، دانش خود را در این زمینه بالا ببرند (سرفصل های این دوره به کامل در انتهای این مقاله آمده است).

هدف از دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی:

آسانسورها و پله های برقی از تأسیسات متحرک ساختمان هستند که باید با خیال راحت و با اطمینان کار کنند. این مهم ضرورت وجود یک بستر آموزش محور را ایجاد می کند. در هیچ دانشگاه و مرکز آموزشی عالی، پرداختن به اصول اجرا و مسائل فنی آسانسور و پله برقی به طور تخصصی ارائه نمی شود.

به همین دلیل، ما در موسسه پردیس فناوری کیش  هدف خود را بر مبنای ایجاد یک فضای آموزشی اثربخش در حوزه ساخت و ساز قرار داده ایم. در حقیقت، آموزش مسائل مربوط به آسانسور و پله برقی معمولاً یک برنامه ترکیبی است و در درجه اول به منظور افزایش دانش، آگاهی و تجربه افراد ارائه می شود.

اولویت های این دوره آموزشی، پرورش نیروهای کارآزموده و متعهد جهت رفع مشکلات مربوط به بخش آسانسور و پله برقی است. آنها با استفاده از دانشی که کسب می کنند، توانایی این را خواهند داشت که بتوانند جزئیات کار را به مو به مو تشخیص داده و هر یک از آنها را عملی کنند.

آنها تمام مهارت های لازم از جمله طرح های اجرایی و روش های ایمنی را می آموزند تا بتوانند در حرفه خود پله های موفقیت را بپیمایند. انتظار می رود پس از این دوره، شرکت کنندگان در اجرا، نصب و راه اندازی آسانسور و پله برقی و کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری آنها که باید مطابق با الزامات قانونی باشد، نهایت دانش خود را به کار گیرند.

فواید دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی:

مزایای شرکت در این دوره آموزشی به شرح زیر هستند:

۱-ارائه دانش تخصصی و کاربردی:

در بخش آسانسور و پله برقی به جرأت می‌توان گفت که هیچ مرکز آموزشی به اندازه موسسه پردیس فناوری کیش  نتوانسته، دوره‌ای کامل که مطابق با متدهای روز دنیا باشد را ارائه دهد. کلیه شرکت کنندگان می ‌توانند از یک برنامه آموزشی مدون و کاملاً به روز شده بهره ببرند و تا چشم انداز حرفه ای خود را در نسبت به کیفیت و کمیت دانش بالا ببرند. در حقیقت، یکی از مهمترین معضلات موجود در کشور، عدم ارائه دانش تخصصی و کاربردی است. دانشگاه ها تنها نقش ارائه موضوعات تئوری را دارند، بدون آنکه دیدگاه تجربی و کاربردی در دانشجویان ایجاد کنند. به همین دلیل، این دوره آموزشی توانسته به خوبی فقدان میان موضوعات تئوری و تجربی را به کلی برطرف کند.

۲-پیشرفت شغلی و بهبود بازار کار:

شرکت کنندگان بعد از پایان این دوره آموزشی به عنوان یک متخصص در حوزه کار آسانسور، بالابر و پله برقی شناخته شده و می‌توانند وارد بازار کار شوند. خُب، چه چیزی بهتر از این که می توانید با کسب دانش تجربی، آینده شغلی خود را روشن تری ببینید. امروزه، کارفرمایان، سازندگان و مدیران پروژه، همه به دنبال افراد با صلاحیت می گردند تا بتوانند نیازهای اجرایی را برطرف کنند. افرادی که این دوره آموزشی را طی می کنند، در صدر کسانی قرار دارند که می توانند به درجات شغلی بالاتر برسند، به شرطی که دانش خود را بتوانند عملی کنند!. همچنین دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی، با پرورش افراد کارآزموده، به بهبود بازار کار در کشور کمک شایانی می کند.

۳-افزایش اعتماد به نفس و قدرت حل مسئله:

ما اعتقاد داریم: «هر چه افراد دانش وسیعی در حوزه شغلی خود داشته باشند، می توانند با اعتماد به نفس بیشتری حرکت کنند». این موضوع شاید در وهله اول ساده به نظر برسد، اما اجرای آن کاری دشوار است. به این معنا که شما باید بتوانید نحوه اجرا، نصب و راه اندازی آسانسورها و پله های برقی را طوری آموزش ببینید که شناسایی نقاط ضعف و قوت کار به طور کامل آشکار شود. این به معنای قدرت حل مسئله است!. شاید شما بتوانید در اجرا ماهر باشید، اما آیا می توانید در مشکلات و مسائل به وجود آمده در کار را طوری حل و فصل کنید که سازنده کمترین هزینه ممکن را متحمل شود. در حقیقت، یکی از مزایای اصلی حضور در این دوره آموزشی، بهبود اعتماد به نفس و قدرت حل مسئله است.

۴-رونق اقتصادی و بهبود بازار ساخت و ساز:

تولید دانش اصولی به معنای ورود به بازار کار برای عملی کردن ایده ها است. برای مثال، شما به عنوان یک سازنده تجربی، وقتی از دانش بالایی برخوردار باشید و یا بتوانید نیروهای کارآزموده بیشتری را استخدام کنید، بیش از پیش علاقه مند به حضور در بازار ساخت و ساز هستید. زیرا شما پشتوانه ای قوی دارید که با استفاده از آن می توانید موانع پیش رو را کنار بزنید. هر چه تعداد سازندگان در بازار ساخت سازی بیشتر باشد، باید منتظر رونق اقتصادی در این حوزه بود. همچنین در امتداد این موضوع، هر چه بازار ساخت و ساز بهتر بوده و رو به رشد باشد، به طور ناخودآگاه می تواند به توسعه و بهبود دیگر بازارها مرتبط نیز تأثیر بگذارید.

مخاطبان دوره جامع مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی:

کلیه افراد مشغول در حوزه ساخت و ساز و همچنین همه علاقه مندان به ورود به این صنعت، می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند. با این حال، کاندیدهای اصلی می تواند شامل عزیزان این عزیزان باشند:

-دانشجویان مهندسی عمران

-دانش آموختگان مهندسی عمران

-دانشجویان مهندسی معماری

-دانش آموختگان مهندسی معماری

-دانشجویان مهندسی مکانیک

-دانش آموختگان مهندسی مکانیک

-دانشجویان مهندسی برق

-دانش آموختگان مهندسی برق

-دانشجویان مهندسی صنایع

-دانش آموختگان مهندسی صنایع

-دانش آموختگان سایر رشته ها

-سازندگان و معماران تجربی

-سرپرست های اجرایی پروژه

-مدیران پروژه

-تولید کنندگان و تأمین کنندگان ساختمانی

سرفصل های دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی آسانسور و پله برقی:

سرفصل های این دور آموزش شامل موارد زیر هستند:

-ملاحظات فنی و زیرساختی آسانسورها

-جزای آسانسور و ملاحظات کیفی آنها

-انواع و ابعاد آسانسورها

-سایز ورودی، دریچه‌ های اضطراری و تهویه

-موتورخانه و جزییات اجرایی

-برآورد نیروهای دینامیکی و محاسبات آهن‌ کشی و رول‌ بولت

-شناخت اجزای پله ‌برقی

-ملاحظات سازه‌ای و آماده سازی محل دستگاه پله ‌برقی

-ویژگی‌ ها و مشخصات فنی پله ‌برقی

کلام آخر:

تقریباً کلیه ساختمان های مسکونی بالای پنج طبقه و مراکز تجاری و اداری با تعداد طبقات زیاد، دارای آسانسور و پله برقی هستند تا افراد بتوانند با سرعت و راحتی بیشتر به طبقات بالاتر ساختمان دسترسی پیدا کنند. در حالی که این دستگاه ها هنگام کارکرد صحیح، فوق العاده مفید و کاربردی هستند، اما در صورت عدم نقص می توانند به عنوان یک خطر ایمنی قابل توجه در نظر گرفته شوند. متأسفانه، بیشتر حوادث آسانسور و پله برقی به دلیل سهل انگاری مالکان، دست اندرکاران و مدیران پروژه های مذکور رخ می دهند. از این رو، موسسه پردیس فناوری کیش با ارائه «دوره آموزشی مسائل فنی و اجرایی پله برقی» سعی بر آن دارد تا مشکلات مربوط به این حوزه را به کلی برطرف کند.
ارتباط‌با‌ما : 
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های اجتماعی پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه آموزش‌مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@ 
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir 
آپارات     kishtech